Kontaktiniai lęšiai – šiuolaikinis išradimas
Kontaktiniai lęšiai – šiuolaikinis išradimas. Jie ištaiso problemą ten, kur ji yra – akyje, lęšiai nespaudžia nosies, neriboja matymo lauko ir yra praktiškai nepastebimi. Ekspertai mano, kad lęšius gali nešioti visi, svarbiausia – rimtai atsižvelgti į tinkamų lęšių pasirinkimą iš gausybės variantų, šiandien siūlomų rinkoje. Tiesa, ekspertai pripažįsta, kad egzistuoja didelis vokų jautrumas. Nuo to kenčiantys asmenys susiduria su sunkumais įdedant lęšius, kai kuriais atvejais jiems taip ir nepavyksta “susidraugauti” su lęšiais, nes jų vokai spazmiškai susimerkia bandant uždėti lęšį ant akies obuolio paviršiaus.
Turintiems rimtų regėjimo sutrikimų žmonėms lęšiai atveria plačias galimybes – nuo plius ar minus šešių dioptrijų. Akiniai ne visada gali ištaisyti tokią rimtą problemą ir, be to, su jais nesijaučiama taip laisvai – lengvi stikliukai, kurių koreguojamoji geba yra didelė, kainuoja gana brangiai, o kuo kaina yra mažesnė, tuo stikliukas storesnis ir sunkesnis.
Bet, deja, lęšiai nėra tokie paprasti, kaip to norėtų naudotojai. Ypač populiarūs minkšti lęšiai (pigesni ir paprasčiau pagaminami bei parenkami) štai ką slepia: jie beveik nepraleidžia deguonies, dėl to sausėja ragena ir lęšių nešiotojas nepastebi, kad blogėja akių būklė ir neretai kyla akių ligos. Silikono-hidrogelio lęšiai yra išimtis, tai minkšti lęšiai, kuriuos nešiojant akies paviršius yra normaliai aprūpinamas deguonimi.
Kietus (dujoms pralaidžius) lęšius sudėtingiau parinkti – šis procesas reikalauja aukštos gydytojo kvalifikacijos. Tačiau kieti kontaktiniai lęšiai objektyviai geresni nei minkšti dėl daugybės rodiklių, tarp kurių: regėjimo aštrumas, atsparumas nuosėdų susidarymui. Dujoms pralaidžius lęšius prižiūrėti yra sudėtingiau, tačiau jie ypač gerai koreguoja sunkų astigmatizmą.