Bėgimo takeliai: tipai ir savybės
Bėgimo takeliai puikiai tinka tiems, kurie nori treniruotis ištisus metus nepriklausomai nuo paros ar metų laiko bei oro sąlygų. Bėgimo takeliai gali būti stacionarūs arba kompaktiški mažesni modeliai, kuriuos galima sulankstyti ir padėti tuomet, kai juo nesinaudojate.
Bėgimo takelių tipai
Yra įvairių skirstymų, tačiau dažniausiai bėgimo takeliai skirstomi į mechaninius, sulankstomus ir elektroninius. Jūsų pasirinkimas priklausys nuo to kiek namuose turite vietos, kiek esate pasiruošę išleisti ir ko jums iš tiesų reikia.
Mechaniniai bėgimo takeliai pradeda veikti tuomet, kai pradedate juo eiti. Jeigu norite pakoreguoti pakilimo kampą arba padidinti intensyvumą, tuomet jums teks nulipti nuo bėgimo takelio ir nustatyti pakilimo kampą rankiniu būdu. Šie bėgimo takeliai yra patys pigiausi ir paprasčiausi, tačiau nėra labai patogūs naudotis ir nelabai tinka nuolatiniam treniravimuisi.
Sulankstomi bėgimo takeliai labiausiai tinkami tiems, kurie neturi pakankamai daug vietoj ir gyvena mažose patalpose. Kaip ir mechaniniai bėgimo takeliai, sulankstomi veikia veikiami vartotojo. Šio tipo bėgimo takeliai nėra rekomenduojami aukštiems arba turintiems ilgą žingsnį.
Elektroniniai bėgimo takeliai yra brangesni, sukelia daugiau triukšmo bei yra didesni nei prieš tai paminėti tipai, tačiau ir funkcijų spekras yra kur kas platesnis. Renkantis šio tipo bėgimo takelį naudotojas turėtų atkreipti dėmesį į variklio galingumą, bėgamosios dalies dydį bei pakilimo galimybes. Kuo galingesnis variklis, tuo geriau. Antra svarbi elektroninių bėgimo takelių savybė yra pakilimo kampas, kuris yra patogus norint treniruotis bėgti į kalną arba į pakalnę, tačiau bėgimo takeliai su įkalne paprastai turės trumpesnį bėgimo dalies plotą.
Bėgimo takelių savybės
Bėgimo takeliai turi didelį funkcijų pasirinkimą ir jų spektras skiriasi priklausomai nuo bėgimo takelio. Geriausiai iš anksto nuspręsti kokių papildomų funkcijų prie bazinio komplekto pageidaujate. Bėgimo takelio ilgis neturėtų būti trumpesnis kaip 120 cm ir ne siauresnis kaip 40 cm. Elektroninės programos leis pasirinkti treniruotės intensyvumą, gali automatiškai parinkti bėgimą į kalną ir į pakalnę. Paprastuose variantuose galėsite reguliuoti greitį bei pakilimo kampą.
Daugumoje bėgimo takelių yra įdiegta širdies ritmo matavimo funkcija. Dažniausiai savo pulsą galėsite nustatyti uždėję rankas ant specialių pulso matavimo daviklių. Sekti širdies ritmą yra labai svarbu norint treniruotis taisyklingai, todėl jeigu treniruojate ištvermę, širdies ritmo matuoklis turėtų būti privalomas. Kitu atveju, treniruotės gali duoti atvirkštinį efektą.
Rinkitės bėgimo takelį su patogiu ir lengvai suprantamu displėjumi. Taip pat atkreipkite dėmesį į tokias smulkmenas kaip vieta vandens padėjimui ar mobiliajam telefonui.
Bėgimo takelio pirkimas
Jeigu jau išsirinkote, prieš perkant bėgimo takelį perskaitykite aprašymą. Nepamirškite pasidomėti garantinio aptarnavimo laikotarpio ir pristatymo sąlygų. Jeigu gyvenate ne pirmame aukšte, taip pat pasidomėkite užnešimo sąlygomis, kadangi dažniausiai už užnešimą reikia sumokėti papildomą mokestį.