Ilgalaikės paskolos
Paskola – tai sutartis, kuria davėjo pinigai perduodami gavėjui. Retesniais atvejais – ne pinigai, o tam tikri daiktai. Asmuo, besinaudojantis paskola, įsipareigoja, jog grąžins tiek pat, kiek pasiskolino arba su konkrečiomis palūkanomis (kaip nustatyta). Daugeliui tikriausiai neretai kyla klausimas: kuo skiriasi paskola ir kreditas? Kreditas – sutartinė prievolė (labiau pareiga), o paskola – sandoris. Dažnai galima išgirsti sakant „būsto paskola“, „trumpalaikė paskola“ ir pan. Vienas iš skolinimosi variantų, rūšių – ilgalaikė paskola.
Kaip aiškiai nusako pats pavadinimas, ilgalaikė paskola – pinigų suteikimas nemenkam laikotarpiui. Ja pasinaudoti paprastai nusprendžia tie, kuriems konkrečiu metu prireikia stambiai pripildyti kišenes ir piniginę. Tokių atveju nepakanka kokio nors greitojo kredito. Puikus ilgalaikės paskolos vartojimo priežasties pavyzdys – noras pradėti nedidelį verslą. Žinoma, pasitaiko ir atvejų, kai skolinamasi, nes nėra iš ko apmokėti sąskaitas. Galima paminėti ir nuosavo namo statybą.Tai tik maža dalelytė situacijų, kai pagalvojama bei sugalvojama ir pasakoma ilgalaikėms paskoloms „taip“.
Nuo ko pradėti ir ką apskritai daryti norint gauti ilgalaikę paskolą? Pirmas žingsnis tikrai nesudėtingas. Tiesiog reikia suteikti informaciją apie tai, kam bus naudojama paskola (dėl ko norima gauti ilgalaikę paskolą). Nepatartina skolintis, jei yra negrąžintų pinigų. Taigi, antras etapas artėjant prie tikslo (arba prie pinigų tikslo įgyvendinimui) – būti pareigingu asmeniu, kuris skolinasi atsakingai. Kitaip tariant, pasistengti kuo daugiau atiduoti ten, iš kur buvo skolinamasi. Jei asmuo nebuvo susijęs su jokiomis paskolomis, jokiais kreditais, šį punktą gali praleisti. Be to, viena skolinanti įstaiga atidavimo galimybes gali vertinti ne taip, kaip kita. Trečias punktas – parodyti dokumentus, liudijančius apie tai, kur dirbama. Bus matyti mėnesio pajamos – paskolos suteikėjas nuspręs, ar besiskolinantis asmuo pajėgs vykdyti įsipareigojimus, kokią didžiausią sumą sugebės atiduoti. Dar vienas žingsnis – derybos. Tai proga išpešti kuo daugiau naudos. Kai kuriais atvejais – savo proto ir išprusimo parodymas. Kai viskas susitarta, reikia kuo atidžiau perskaityti sąlygas, kad būtų išvengta kažkokių nesklandumų ir nesusipratimų. Svarbiausia – kad netektų graužtis (pavyzdžiui, dėl gaunamos nuobaudos už laiku negrąžintą sumą).
Privalu susimąstyti ne tik apie tai, ką daryti norint pasiskolinti, bet ir iš kur pasiskolinti. Yra du variantai – bankas ir kompanija. Galbūt konsrevatyvesni žmonės rinktųsi pirmąjį kelią, kadangi bankas – gilesnę praeitį menanti įstaiga, užsitikrinusi daug su saugumu susijusių epitetų. Ko gero, nemažos dalies planuojančių pasiskolinti galvose kirba mintis, jog kompanija gali bankrutuoti. Žinoma, nors ir retai, bet pasitaiko bankų žlugimo atvejų.
Kiekviena sritis turi savo specialistą. Taigi, geriausias sumąstymas prieš priimant rimtą sprendimą – išmanančio asmens konsultacija. Iš tiesų ilgalaikės paskolos itin naudingos, kai reikia daug pinigų. Galima teigti, kad jos skirtos protingiems žmonėms. Jei besiskolinantis yra atsakingas ir kruopščiai tvarko savo pajamas, o skolintojas turi gerą reputaciją, nauda būna abipusė.